Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Historii

Instytut Historii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Dziennik „Rzeczpospolita” o najnowszej książce Prof. Piotra Kołakowskiego

Dziennik „Rzeczpospolita” o najnowszej książce Prof. Piotra Kołakowskiego

Miło nam zakomunikować, iż dziennik „Rzeczpospolita” w dodatku „Plus Minus” zamieścił w dniu 8 kwietnia 2021 r. recenzję najnowszej książki pracownika naszego Instytutu, Profesora Piotra Kołakowskiego, pt. "W tajnej służbie. Wykłady płk. dypl. Stefana Mayera o polskim wywiadzie wojskowym w okresie 1918-1945", wydanej przez Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej w Słupsku w 2021 r.

W swoim tekście recenzyjnym "Sukcesy i wpadki szpiegów w II RP" redaktor Andrzej Brzeziecki–historyk i dziennikarz-podkreśla, że publikacja przygotowana przez Profesora Piotra Kołakowskiego jest „niemałą gratką” dla wszystkich miłośników polskiego wywiadu wojskowego, a sam Pułkownik Stefan Mayer to „postać wyjątkowa w historii polskich tajnych służb”. Relacjonując ważniejsze akcenty z wykładów płk. Mayera, recenzent przypomina również te wydarzenia, którym szef wywiadu nie poświęcił wiele miejsca i w których odegrał niezbyt pozytywną rolę, jak w sprawie majora Jerzego Sosnowskiego.

 

Redaktor Brzeziecki podkreśla jednocześnie, że „wszystkie pomyłki i przemilczenia zostały pieczołowicie wyjaśnione lub doprecyzowane w przypisach – dzięki temu, oraz dzięki wstępowi, każdy czytelnik łatwo zorientuje się w temacie i bez problemu będzie mógł śledzić bieg narracji. A bez wątpienia warto”.

 

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem „Rzeczpospolitej” w formie tradycyjnej, jak i pod poniższym linkiem: https://www.rp.pl/.../304099974-Sukcesy-i-wpadki-szpiegow...

Znajdziesz nas tutaj