KOLEJNY SUKCES NASZEGO DOKTORANTA

Niezmiernie miło nam poinformować, że doktorant naszego Instytutu mgr Mariusz Samp wydał swoją drugą książkę pt.: "Praga 1004. Największa klęska Bolesława Chrobrego".

image alt text

Mgr Mariusz Samp przygotowuje rozprawę doktorską pt. „Pierwsi Piastowie jako dowódcy w czasie wojen z Niemcami w okresie wczesnofeudalnym” pod kierunkiem dr hab. Agnieszki Teterycz-Puzio, prof. AP.

Zachęcamy do lektury! Książkę można nabyć m.in. tutaj:  http://wanax.pl/index.php

Panu Mariuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

Mariusz Samp (1990) – absolwent historii wojskowości na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie doktorant Akademii Pomorskiej w Słupsku. Historia, szczególnie historia polskiego średniowiecza, jest przedmiotem jego zainteresowań od wczesnych lat szkolnych. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół wojen toczonych przez pierwszych Piastów (przede wszystkim z Niemcami). Publikował m.in. w „Przeglądzie Historyczno-Wojskowym”, „Studiach z Dziejów Polskiej Historiografii Wojskowej”, „Scripta Historica” i „Kwartalniku Bellona”.