Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Historii

Instytut Historii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Seminarium naukowe w Belwederze z udziałem ks. prof. Józefa Szymańskiego

Seminarium naukowe w Belwederze z udziałem ks. prof. Józefa Szymańskiego

8 października br. w Belwederze odbyło się VIII Seminarium Projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991” pt. „Kościół katolicki i społeczeństwo w okresie przełomu”.

Po raz pierwszy w tradycji dorocznych seminariów organizowanych w ramach projektu przez Kancelarię Prezydenta RP i Kancelarię Senatu celem konferencji było ukazanie wpływu Kościoła katolickiego w Polsce na przemiany lat 80. i 90. XX w., wskazanie różnych aspektów zaangażowania ludzi Kościoła oraz instytucji kościelnych w polskie przemiany demokratyczne.

W debacie uczestniczyło blisko sto osób z całego kraju, w tym przedstawiciele środowisk naukowych prezentujący wyniki najnowszych badań historycznych, fundacji i instytucji kultury, archiwiści z archiwów państwowych, wyodrębnionych, kościelnych, społecznych, akademickich, bibliotekarze, muzealnicy i osoby prywatne, które tworzą ciekawe zbiory archiwaliów.

Miło nam poinformować, iż w ww. seminarium udział wziął pracownik naszego Instytutu ks. prof.  Józef Szymański z tematem pt. „Zasób archiwum Polskiej Misji Katolickiej we Francji”.

 

Znajdziesz nas tutaj