Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Historii

Instytut Historii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Zapraszamy na kolejny Słupski Historyczny Czwartek

Wraz z Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej zapraszamy już 1 grudnia 2022 roku o godz. 17:00 na kolejne spotkanie z cyklu Słupskich Historycznych Czwartków. 

Tym razem gościem specjalnym spotkania będzie Profesor Zenon Romanow z naszego Instytutu z tematem: Kaszubi bytowscy po II wojnie światowej- między Polską a Niemcami. 

 

Sytuacja Kaszubów po II wojnie światowej nie należała do łatwych, a można powiedzieć, że do wyjątkowo trudnych i skomplikowanych. Z jednej strony czuli przynależność do swojej ziemi, z drugiej nowa władza traktowała wielu z nich jak Niemców. Wiązało się to z represjami, a w końcu z dużą migracją Kaszubów na zachód. O problemach rdzennej ludności Pomorza po roku 1945 opowie Profesor Zenon Romanow.

 

Prowadzenie: mgr Tomasz Częścik

Kiedy? 1 grudnia 2022, godz. 17:00

Gdzie?  Galeria Kameralna w Słupsku, ul. Partyzantów 31a

 

Wstęp wolny!

 

Historyczne Czwartki organizowane są w ramach projektu Aktywna Akademia, dedykowanego Akademii Pomorskiej w Słupsku, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.


Bezpośrednio za organizację odpowiadają Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku i Instytut Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku.
 

Serdecznie zapraszamy!

Znajdziesz nas tutaj