Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Historii

Instytut Historii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Nowa publikacja o historii Słupska

Niezmiernie miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Naukowego Akademii Pomorskiej w Słupsku ukazała się publikacja pt. "Słupsk i ziemia słupska od średniowiecza do współczesności", której redaktorami są pracownicy naszego Instytutu: prof. Wojciech Skóra oraz prof. Agnieszka Teterycz-Puzio.

Zebrane w książce artykuły poświęcone są przeszłości Słupska i ziemi słupskiej, od średniowiecza do współczesności. Minęło 35 lat od wydania ostatniej syntezy dziejów miasta. Od tego czasu nastąpił wielki postęp badań historycznych, archeologicznych i społecznych. Udostępniono ogromne, nieznane zasoby archiwalne, wykonano wiele badań. Celem tej książki jest wstępne podsumowanie nowych ustaleń i wskazanie na przyszłe kierunki dociekań. Autorzy i redaktorzy naukowi prof. Wojciech Skóra i prof. Agnieszka Teterycz-Puzio zapraszają do lektury 20 spojrzeń na przeszłość miasta i regionu.

Serdecznie zachęcamy do kupna i lektury: https://wydawnictwo.apsl.edu.pl/historia/239-slupsk-i-ziemia-slupska-od-sredniowiecza-do-wspolczesnosci.html

Znajdziesz nas tutaj