Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Historii

Instytut Historii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Nowa publikacja w naszym Instytucie

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Naukowego Akademii Pomorskiej w Słupsku ukazała się kolejna publikacja pod redakcją pracownika naszego Instytutu prof. Romana Drozda oraz prof. Bohdana Halczaka pt. "Ukraińcy i ich sąsiedzi na przestrzeni wieków. T. II".

Publikację zakupić można pod poniższym linkiem:

https://wydawnictwo.apsl.edu.pl/historia/240-ukraincy-i-ich-sasiedzi-na-przestrzeni-wiekow-t-ii.html?fbclid=IwAR00esamWSHGQ9881w5Mt9r3oldmZXwYLQbBa6cdwtTiKJ4T2A8J-H0r8T8

Relacje Ukraińców z innymi narodami sąsiednimi są w Polsce prawie nieznane, dlatego też Ukraińskie Towarzystwo Historyczne postanowiło w swojej działalności naukowej zbadać stan badań nad relacjami Ukraińców z ich sąsiadami na przestrzeni wieków oraz zachęcić badaczy z różnych dziedzin nauki do zainteresowania się tym problemem badawczym. Drogą do osiągnięcia tego celu jest wydanie cyklu monografii zbiorowych pod wspólnym tytułem „Ukraińcy i ich sąsiedzi na przestrzeni wieków: polityka, gospodarka, religia, kultura i życie codzienne”. W niniejszym, drugim tomie z tej serii, prezentowane są ustalenia badaczy z Czech, Luksemburga, Polski, Serbii, Słowacji i Ukrainy. Dotyczą one nie tylko wzajemnych relacji Ukraińców z Polakami, ale także z Rosjanami, Żydami, Słowakami i Czechami, a także z Węgrami i Serbami, głównie od XIX wieku po czasy współczesne (Fragment Wstępu).

Zachęcamy do lektury!

Znajdziesz nas tutaj