Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Historii

Instytut Historii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Nowa publikacja w naszym Instytucie

Niezmiernie miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Naukowego Akademii Pomorskiej w Słupsku ukazał się już 5. tom "Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków. Prace doktorantów historii", którego tematyka skupia się tym razem głównie na relacjach Polaków z morzem oraz miejscu Pomorza w dziejach kraju.

Jego dominująca tematyka związana jest z obchodzoną w 2020 roku okrągłą, setną rocznicą powrotu Polski nad Bałtyk. Obok artykułów poświęconych tematyce morza oraz historii Pomorza i ludzi z nim związanych czytelnik znajdzie również teksty dotyczące relacji z sąsiadami Polski czy Polonią, działalności podejmowanych na innych ziemiach polskich (np. w ziemi krakowskiej) czy też wyobrażeń o przeszłości narodu polskiego. (ze Słowa Wstępnego).

Redakcją naukową zajęli się, tak jak wcześniej, niezawodni pracownicy naszego Instytutu: prof. Agnieszka Teterycz-Puzio oraz prof. Wojciech Skóra. 

Wspomnianą publikację można zakupić pod poniższym linkiem:

https://wydawnictwo.apsl.edu.pl/historia/257-polska-i-sasiedzi-na-przestrzeni-wiekow-prace-doktorantow-historii-t-5.html?fbclid=IwAR0SMSEx_6jBmrBN9DdVoKinTKL1aEBZJnM7HjPa8eUiNlfHvrD2y7OuHmk

Serdecznie zachęcamy do lektury, a autorom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Znajdziesz nas tutaj