Sukces Koła Naukowego Historyków

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Koło Naukowe Historyków AP, które działa przy naszym Instytucie, po raz trzeci z rzędu (lata 2017, 2018, 2019) znalazło się w finale prestiżowego konkursu StRuNa 2019 (Studencki ruch naukowy-StRuNa) z projektem: Konferencja Naukowa „Słupsk i ziemia słupska od średniowiecza do współczesności”.

I Noc Kolekcjonerów

18 października w murach Instytutu Historii gościła pierwsza Noc Kolekcjonerów. Jej celem była próba ożywienia środowiska kolekcjonerów, szczególnie słupskich oraz zaciekawienie dzieci i młodzieży samym kolekcjonowaniem. Pierwszych przybyłych gości przywitali: dr Wojciech Bejda, który był inicjatorem wydarzenia oraz radny miasta Słupska mgr Kamil Bierka.

21.10.2019
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów za nami

Miło nam poinformować, iż z inicjatywy naszego Instytutu oraz Koła Naukowego Historyków 28 września w murach naszej Uczelni odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów "Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków".Wydarzenie to doskonale wpisało się w tegoroczne obchody 50-lecia istnienia Akademii Pomorskiej w Słupsku.

21.10.2019