Sukces Koła Naukowego Historyków

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Koło Naukowe Historyków AP, które działa przy naszym Instytucie, po raz trzeci z rzędu (lata 2017, 2018, 2019) znalazło się w finale prestiżowego konkursu StRuNa 2019 (Studencki ruch naukowy-StRuNa) z projektem: Konferencja Naukowa „Słupsk i ziemia słupska od średniowiecza do współczesności”.

Ww. konferencja została zorganizowana w ramach V. Słupskiego Festiwalu Historycznego przez nasz Instytut, Koło Naukowe Historyków AP oraz Gminę Kobylnica.

Konferencja zakwalifikowała się w trzech kategoriach do 9. edycji konkursu.
Nasi historycy będą rywalizować z 27. kołami i ich projektami z całej Polski w kategorii Projekt Roku 2019, z 5 kołami humanistycznymi w kategorii StRuNa-Human 2019 oraz w kategorii Konferencja Roku 2019- z 3 kołami naukowymi i ich konferencjami.

Konkurs realizowany jest podczas Kongresu IKONA 2019, który odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2019 r. w budynkach stołecznych uczelni (UW i ASP) w Warszawie.

Organizatorami wydarzenia są: Fundusz Pomocy Studentom oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Naszemu kołu naukowemu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim finale!